Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko Lublin będzie miało straty. Kto i ile dopłaci?

Utworzony przez Skąpiec, 19 lipca 2013 r. o 06:25 Powrót do artykułu
 nie dotować z publicznych pieniędzy Lotnisko Lublin. wtedy będą mogli sobie robić tajemnice handlowe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczyłem swiatełko w tunelu!!!! Są jeszcze mądrzy ludzie w tym mieście:) BRAWO!!!
Brawo, zapomniał Pan dodać, że 10 razy w tygodniu przyjeżdża Pan z całą rodziną i aparatem, by uwiecznić nasze okno na świat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tragedia to jest wtedy, gdy czytam takich oświeconych jak Ty, bo wtedy wiem dlaczego podobno jesteśmy zadupiem Europy. Marszałek będzie dopłacał tanim liniom lotniczym, ale do czego? Bo dopłaca się do każdego pasażera, których tutaj nie ma i nie będzie, z jednego powodu, z powodu biedy w regionie. Myśl, to nie boli, albo inaczej, nie myśl bo się zmęczysz.
  Statystyki i przedstawiciele linii lotniczych (zwłaszcza eurolotu) jednak twierdzą że pasażerowie są i raczej będą czy ci się to podoba czy nie. Proponuję pojechać na lotnisko i przyjrzeć się odprawom to zobaczysz o czym mówię. Problem tkwi w małej ilości połączeń, a nie w braku potencjału. Ludzie mają tutaj pieniądze i chętnie z lotniska skorzystają jeśli będzie taka potrzeba. Nie mierz innych własną miarą. To że ciebie nie stać na bilet lotniczy to nie znaczy że lotnisko musi zostać zlikwidowane. Sam korzystałem z tego lotniska już 6 razy i zawsze w samolocie którym leciałem był komplet, a to chyba oznacza że jest potrzebne. PS. Skoro skończyły ci się argumenty to zakończ dyskusję, bo widzę że zaczynają się sypać z twojej strony obelgi - a to jedynie oznaka zdenerwowania i słabości umysłowej:)))  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krynia do Szkocji nie musisz latać z Krakowa, masz połączenie z Rzeszowa - bliżej ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego jest tak mało lotów do Gdańska? dlaczego tak małymi samolotami? chcieliśmy z rodziną zrobić wypad na weekend i wszystko wysprzedane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego jest tak mało lotów do Gdańska? dlaczego tak małymi samolotami? chcieliśmy z rodziną zrobić wypad na weekend i wszystko wysprzedane.
  Od jutra będzie latał na tej trasie airbus a 380 trzy razy dziennie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie miało straty---- przecież to nic nowego.Jaki gospodarz takie podwórko.Pytałam panienki w informacji  lotów kiedy będą loty do Włoch, Hiszpanii itp  z głupawym uśmiechem odpowiedziała ,,nam  w zupełności wystarczy  Anglia''.Gospodarz dba o to  żeby mu się personel nie przepracował a lotnisko było martwe. A kto za to zapłaci też wiadomo MY PODATNICY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Statystyki i przedstawiciele linii lotniczych (zwłaszcza eurolotu) jednak twierdzą że pasażerowie są i raczej będą czy ci się to podoba czy nie. Proponuję pojechać na lotnisko i przyjrzeć się odprawom to zobaczysz o czym mówię. Problem tkwi w małej ilości połączeń, a nie w braku potencjału. Ludzie mają tutaj pieniądze i chętnie z lotniska skorzystają jeśli będzie taka potrzeba. Nie mierz innych własną miarą. To że ciebie nie stać na bilet lotniczy to nie znaczy że lotnisko musi zostać zlikwidowane. Sam korzystałem z tego lotniska już 6 razy i zawsze w samolocie którym leciałem był komplet, a to chyba oznacza że jest potrzebne.   PS. Skoro skończyły ci się argumenty to zakończ dyskusję, bo widzę że zaczynają się sypać z twojej strony obelgi - a to jedynie oznaka zdenerwowania i słabości umysłowej:)))
Idiotów nie sieją, sami się rodzą. Czy ja gdzieś napisałam, że mnie nie stać? Z tym, że dla mnie jednej,  nie uruchomią połączeń z Wyspami Kanaryjskimi. Jeżeli sukcesem jest pełen samolot kilka razy w tygodniu, to faktycznie potencjał jest wykorzystywany. Człowieku, żeby to lotnisko zarabiało na prąd przynajmniej, musi być co najmniej 70 lotów tygodniowo, więc nie pisz mi tu o potencjale. Co do mojej sytuacji finansowej, to życzyłabym sobie by wszyscy mieli taka jak ja, wtedy faktycznie może byłoby te 70 lotów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam niech ktos mi to wytlumaczy bo mozliwe ze nie rozumiem . Jak ma lotnisko zarabiac jak jest polaczenie do 3 lotnisk. oni chca zarabiac na 3 polaczeniach ? to jakas kpina . Daje przyklad PARIS <--> WARSZAWA okolo 6 lotow dziennie ja mieszkam 20 km od lotniska w lbn a pracuje w Paryzu polaczenie od hu... to taki najmniejszy przyklad niech rozwina to a nie tylko do uk co malo ludzi tam lata 50% co to jest   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze ktos powiedział, ze przyczyną jest mała ilośc połaczeń ,nikt od nikogo nie oczekuje że codziennie beda połaczenia we wszystkie strony świata, ale przynajmniej po dwa-trzy w miesiącu do wiekszości państw,i wtedy mozna powiedzieć, czy lotnisko jest nierentowne. A nie rzucone l,oty do Angli bo tak komus sie ubzdurało,Dajcie więcej połaczeń do innych państw,a po drugie żaden biznes po pól roku nie przynosi zysków/.Co niektórzy z włądz rozumieja jak by byli w Średniowieczu,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idiotów nie sieją, sami się rodzą. Czy ja gdzieś napisałam, że mnie nie stać? Z tym, że dla mnie jednej,  nie uruchomią połączeń z Wyspami Kanaryjskimi. Jeżeli sukcesem jest pełen samolot kilka razy w tygodniu, to faktycznie potencjał jest wykorzystywany. Człowieku, żeby to lotnisko zarabiało na prąd przynajmniej, musi być co najmniej 70 lotów tygodniowo, więc nie pisz mi tu o potencjale. Co do mojej sytuacji finansowej, to życzyłabym sobie by wszyscy mieli taka jak ja, wtedy faktycznie może byłoby te 70 lotów.
  Ja uważam że region ma potencjał. Niech najpierw będzie te 70 lotów tygodniowo to porozmawiamy czy się mylę czy nie! Pod warunkiem że te 70 lotów nie będzie tylko w jednym kierunku czyli Wielka Brytania.     Twierdzenie że tutejszych mieszkańców nie stać na latanie, przy obecnie mizernych połączeniach i 7 miesięcznym okresie funkcjonowania lotniska jest bardzo śmiałe, żeby nie powiedzieć idiotyczne. Wyczarterować samolot to nie jest wielki problem. Przeanalizować rynek i pozyskać popularne, stałe połączenie to już jest większy wyczyn, który może przerasta władze naszego lotniska. Ale jak wspomniałem na wstępie uważam że potencjał w regionie jest tylko możliwości brak na jego okazanie. Ufam że liczba połączeń z roku na rok będzie wzrastać i wtedy zobaczymy na co stać woj. lubelskie. Wyciągać wnioski po kilku miesiącach działalności lotniska to istna kpina! Wszyscy byśmy chcieli żeby w dniu otwarcia lotniska, samoloty latały po całej Europie ale na to trzeba dłuższego czasu, trudnych negocjacji i przekonującej zachęty dla przewoźnika.   I nie nazywaj mnie proszę idiotą bo wiele czasu w swoim życiu spędziłem w samolocie, wiele lotnisk widziałem i to w mniejszych i biedniejszych miastach niż Lublin, więc radzę ze szczerego serca - odrobinę rozsądku i pokory!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie halo,z taka ilością połączeń chcą zysków?!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krynia do Szkocji nie musisz latać z Krakowa, masz połączenie z Rzeszowa - bliżej ;)
Spadaj stąd. Też macie straty ha ha!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W wielu krajach ( USA, Kanada, Rosja, Australia) bardzo popularne są loty śmigłowcami wielomiejscowymi ( 12-20 miejsc) . Takie powietrzne taxi mogłoby latać i dwa razy dziennie do Warszawy ( o innych miastach Polski nie wspomnę ). Czy w Polsce planowany jest rozwój tego typu usług ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie większość tutejszych malkontentów, pesymistów i wichrzycieli dobrego samopoczucia w piątek a więc tuż przez weekendem, jeszcze jakiś czas temu kiedy plany budowy lotniska były dopiero w powijakach, pewnie większość z nich krzyczała głośno, że lotnisko jest potrzebne bo Lublin to zadupie. teraz kiedy jest lotnisko, krzyczy jeszcze bardziej i jeszcze głośniej, aż czuć tę ślinę i jad tryskającą z ich rozdziawionych paszczy! Ludzie, albo w tą albo w tą!    To, że lotnisko przyniesie straty wiadomo od samego początku bo jakiś durny analityk za grube pieniądze opracował analizę z d....... zakładającą 300 tysięcy podróżnych! nie będzie tych 300 tysięcy ani w tym roku ani w następnym! mnie martwi co innego, że jeśli lotnisko przekroczy ten magiczny próg, obawiam się, że straty będą dalej! wydaje mi się, że ten próg opłacalności jest znacznie wyżej ale, ale nie jestem pieniaczem i pesymistą!   straty, straty- autostrady niemieckie też w pierwszych latach po wybudowaniu przynosiły straty, to nie tak, że zaczęły od razu na siebie zarabiać ( wiem, że są darmowe, ale dzięki nim Niemcy mają najlepszą infrastrukturę dla przemysłu w Europie) i tutaj trzeba upatrywać szansy.    nasze lotnisko na razie przynosi straty, potrzeba podróżnych dwa razy więcej, oni się znajdą spokojnie,  w końcu nie od razu Rzym zbudowano! lotnisko poprawiło stan naszej infrastruktury i to bardzo poważnie. mieliśmy nędzę, teraz mamy mniejszą i to już coś! niedługo dojdzie ekspresówka do Warszawy, do tego nowy most na Wiśle, lotnisko działające, poprawiona kolej do Warszawy! to wszystko wpłynie pozytywnie na postrzeganie Lublina przez potencjalnych inwestorów ale też i zwykłych turystów! lotnisko to nie tylko dla ludzi, którzy pracują i mieszkają w Anglii czy Norwegii, to także przyciągane nowych turystów a oni są bezcenni jeśli idzie o rozwój naszego regionu! na Starym Mieście mnóstwo chodzi obcokrajowców, niech co dziesiąty z nich skorzysta z naszego lotniska i będzie super! reasumując, plusy lotniska: -rozwój -okno na świat -promocja miasta, regionu minusy lotniska -póki co straty ale potrzeba czasu -zła informacja ze strony władz lotniska. za te wyliczenia, za te tajemnice odpowiedzialne osoby powinny beknąć i to grubo albo jak kto woli, powinno ich wywalić się na zbity ryj -RN lotniska, cały zarząd aby trochę uspokoić opinię publiczną powinni sobie póki co odjąć trochę od gęby i nie brać tak dużych pieniędzy, póki lotnisko przynajmniej na zero nie wychodzi ja jestem optymistą, jestem mieszkańcem Lublina i wierzę, że to nam wszystkim się opłaci, trochę więcej wiary z naszej strony i o niebo mniej krętactw ze strony władz i będzie pięknie KONIEC
Zgadzam się. Malkontentom wiecznie źle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz prawo się nie zgadzać z decyzjami innych ale nie masz prawa nikogo obażać. Masz odwagę nawrzucać człowiekowi na forum ale zabrakło ci jaj żeby się podpisać prawdziwym nazwiskiem. Jak malutki piesek co ujada ile sił w gardle ale tylko zza ogrodzenia:))))
Bardzo mądra uwaga.Mały ujadający kundelek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wal się POpier*olony śmieciu. Właź dalej w dupę Żuczyskowi i innym peowskim dupkom. POdlizuj się dalej żałosny urzędasie bez godności. Idź podeszwy wyliż swemu panu i władcy. Czemu ty się kretynie nie POdpisałeś? Bo jesteś zasmarkanym, POdeptanym przez twego pana dupkiem i POpychadłem, który zapomniał co to własne zdanie, co to własna godność.
chamski wpis i tyle w temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chamski wpis i tyle w temacie
Chamski wpis, na twoją chamską prowokację.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczyłem swiatełko w tunelu!!!! Są jeszcze mądrzy ludzie w tym mieście:) BRAWO!!!
Popieram
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli szanowny Dziennik chce być obiektywny to niech napisze jakie straty i od ilu lat generuje PKS Wschód. A pieniacze, którzy skandują na tym forum że lotnisko jest niepotrzebne niech się zastanowią ile już od kilkunastu lat dopłacili do PKS czy PKP. Niech te spółki też polikwidują bo przecież wszyscy mają samochody i to właśnie nimi się poruszają. Ale tego nikt nie raczy zauważyć?! Do Anglii czy Norwegii to mało kto pojedzie swoim samochodem ale do Lubartowa, Warszawy czy Kraśnika to i owszem - więc pytam dlaczego nikt nie domaga się likwidacji PKS Wschód, który z naszych kieszeni wypompował i nadal pompuje grube miliony zł. Może dlatego że lotnisko jest nowe i to nadal jest ciekawy temat do pisania, a PKS to stary relikt PRL i wszyscy się do tego dziadostwa przyzwyczaili.   Dodam jeszcze, że idąc tokiem rozumowania niektórych wybitnych myślicieli powinniśmy zlikwidować szpitale, szkoły, sądy, policję, straż pożarną, graniczną itd. - bo do tych instytucji też dopłacamy w podatkach a żadnych zysków nie przynoszą. W przypadku szpitali to nawet kolosalne straty więc dlaczego mamy to utrzymywać??? Żałosne!!!
  nie zlikwidować tylko sprywatyzować, teraz płacimy podwójnie, ale coś czuję, że nie mieści Ci się to w głowie, więc nie będę się daremno rozpisywać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...